Kalbimden Geçen Ama Yolu Beynime de Düşmüş 15 Kişisel Alıntım
The Simple Designers / Dribbble

Kalbimden Geçen Ama Yolu Beynime de Düşmüş 15 Kişisel Alıntım

Bu hafta, belli başlı konular üzerine düşünerek yazdığım 15 alıntımı paylaşacağım. Umarım kimseyi gücendirmez, kimseyi incitmezler.

“Keşkesiz bir hayat, hiç kullanılmamış kanvas gibidir.”

“Dünyanın en gereksiz mesleği, magazin haberciliğidir.”

“Hayattaki en kişisel şey deneyimlerimizdir.”

“Akşam üzeri, düşünmek için en ideal vakitlerden birisidir çünkü aynı anda hem karanlığı hem de aydınlığı görürüz. Bu da olaylara iki yönlü bakmamız gerektiğinin somut bir kanıtıdır.”

“Bir insanın en fazla, kafa dağıtmaya her zaman müsait olabilecek kadar çevresi olmalı.”

“Bir işi yapmakla yapmamak arasında düşünüyorsak o işi yapmaya başlasak iyi olur; çünkü o ikilemden çıkmak için sarfedeceğimiz eforu işi tamamlamak için kullanmak daha mantıklıdır.”

“Yemek için yaşamak büyük bir saçmalık: açlık hissi doğuştandır, lezzetleri ise yaşarken keşfederiz. Yaşamak için yemeliyiz.”

“Olabildiğince minimal yaşanırsa hayata çok geç yaşta gözlerimizi yumabilmemiz mümkün. Bizi ve bizle birlikte ilerleyen hayatı hantallaştıran şeyler, yaşarken edindiğimiz ıvır zıvırlar ve kafamızda kurduğumuz duygusal kurgulardır.”

[the_ad id=”1206″]

“Size kötülük yapanlardan intikam almayın. İntikam düşüncesi bile onlara vermek istemeyeceğiniz değeri kat be kat artıracaktır.”

“Şarkı sözleri, kıymetleri bilinmeyen şiirlerdir.”

“Kalbi atan herhangi bir canlıyı yemek, canlılara karşı beslediğiniz sevginin kıymetini düşürecektir.”

“Kelime dağarcığının geliştirilmesi için ana dilde dahi eş anlamlı sözcüklerin kullanılması tek elzemdir.”

“İnsanlara küsmek, hayatı kaçırmanıza sebep olmak dışında başka hiçbir işe yaramaz. İnsanlara tepkinizi ya onlarla konuşarak verin ya da onları görmezden gelin.”

“İnsan ilişkilerinde dış görünüşün önemi soğuk havada ortaya çıkan Güneş kadardır. Dışarıdaki insanlar Güneş’e aldanarak havanın güzel olduğunu zanneder ancak Güneş’in sıcaklığının herhangi bir etkisi yoktur.”

“Savaşsız barış seçeneği her zaman mümkündür. Bunu mümkün kılmak için aşılması gereken tek şey ise bireyselliktir.”