Her Şeyin Bir Sebebi Olması Gerekmez
STOU / Dribbble

Her Şeyin Bir Sebebi Olması Gerekmez

Dışarı çıktığımda bitkilerin üzeride çiğ tanesi görmeyi, lunaparka gideceğim günün sabahları karnımdaki heyecan ağrısını, okula giderken en sevdiğim dolmuş koltuğunun boş olmasını, parkta yürürken çimleri sulayan fıskiyelerin rüzgarla tenime minik damlacıklar uçurmasını severim.

“Hiçbirimiz özel değiliz. Bir çöp ya da bok parçası da değiliz. Biz sadece biziz. Biz sadece biziz ve olan yalnızca olmuştur.” Chuck Palahniuk

Son zamanlarda öğrendiğim derslerden birkaçını sizinle paylaşmak istiyorum.

Yardım istemek zayıflık değilmiş, aksine ne kadar güçlü olduğumla alakalıymış. Ve bazen yardım istemek, tam da yalnız olduğumu düşündüğüm anlarda, ne kadar sevildiğimi anlamama yardımcı oluyormuş. Hani eğer siz unutur ya da şüphe duyarsanız deneyebilirsiniz ve sormaya ilk benden başlayabilirsiniz. Elimden geleni yapacağımı bilin.

[the_ad id=”1206″]

Hemen her şeyi kontrol edemem. Ve bazen zorlamayı bırakıp evrenin onu sizin için hangi hale sokup karşınıza getireceğine izin vermekte sorun yokmuş. Kalemiz hasar alabilir hatta çökebilirmiş. Ama zamanla dolu bir kamyon ve yere düşen tuğlalar daha iyi daha güçlü bir kale kurmamız için bize fırsatlar verirmiş. Çünkü o kalenin içinde korumamız gereken çok önemli şeyler var. Biz, biriktirdiğimiz anılar, çiğ taneleri, hız trenleri, sevdiğimiz koştuklar, fıskiye damlacıkları…

Bu güne kadar; benim hakkımda kötü şeyler konuşan ağızları besledim, benim göz yaşlarımın sebebi olan insanların göz yaşlarını sildim, beni yere düşürmeye çalışan insanları kollarından tutup kaldırdım, benim için burada olmayan insanlar için orada oldum. Deli miyim? Belki. Ama kendimi başka insanların kininde, nefretinde, düşmanlığında kaybetmeyeceğim. Tamam, hayat kolay olmayabilir. Ama ben bütün bu saçmalıklar içinde durup kendim olmaya devam edeceğim. Beni ben yapan şeyleri başka insanlar için değiştirmeyeceğim.

Düşünceleriniz benim için çok önemli; bu yazı ya da herhangi başka bir konuda lütfen bana yazın. Hakkında kısmından iletişim bilgilerime ulaşabilirsiniz.