Bu Yaz Çok Korkunç Geçecek: Stephen King’in Kasabasına Davetlisiniz!
Revenge of the Fans

Bu Yaz Çok Korkunç Geçecek: Stephen King’in Kasabasına Davetlisiniz!

Stephen King’in öyküleri için yarattığı, içinde birçok romanının geçtiği hayali kasaba olan Castle Rock’ta şeytanın züccaciye dükkanlarından asla el sıkışmamanız gereken adamlara kadar birçok uğursuz şey var. Dizinin ilk sezonu bir internet televizyonu olan hulu‘da 25 Temmuz‘da yayın hayatına başlayacak. Fragmanından da anlayabildiğimiz kadarıyla korkunç bir yaz geçireceğiz!

Dizi, özel olarak herhangi bir King kitabından uyarlama olmayacak ama bazı bilindik karakterler ve detaylardan seçmelere yer verilip o seçmeler harmanlanarak bir çarpık evren inşa edilecek. Yayımlanan birkaç fragmandan anladığımız kadarıyla Shawshank Hapishanesi’nden mahkumları, Cujo olup olmadığı kesin anlaşılamayan çok üzgün bir köpeği, 237 sayısına nedensiz kafa sallamaları görüyoruz. Fakat dizinin tam olarak ne hakkında olduğu hâlâ kesin durumda değil; yani ölüm, korkunç şeyler falan dışında…

[the_ad id=”1206″]

Castle Rock’ta Bill Skarsgård da var

Yeni yayınlanan fragman hala bize pek ipucu vermemekle birlikte ‘IT’in son filminde Pennywise’ı oynayan Bill Skarsgård’ı mahkûm rolüyle görüyoruz. Bu kez Pennywise’ı canlandırmıyor çünkü Pennywise; Derry, Maine’de yaşıyor ve eğer bir Stephen King karakteriyseniz bir kez daha Maine’nin yaşamak için berbat bir yer olduğunu gözler önüne seriyor.

Diziyle ilgili en büyük bilgilerden biri yeni fragmanın anlatıcısı tarafından veriliyor:

Herkesin Castle Rock’ın lanetinin nasıl başladığıyla ilgili bir teorisi var. Bu nerede başladıysa, kimin günahıysa biz ödüyoruz; asırlar önce başlayan bir çemberin içine hapsolduk. Her arka bahçede kan var, her evin içinde… İnsanlar ‘yapan ben değildim, bu yerdi’ diyorlar. Ve işin aslı haklılar.

2017 yılında yayımlanan ilk tanıtım videosu diziden hiçbir görüntü içermiyordu, videoda yalnızca çeşitli adları birbirine bağlayan ve kırmızı hatlardan bir harita bulunuyordu. Bu adların arasında Cinnet’ten (Shinning) Danny Torrence ve Ölüm Kitabı’ndan (Misery) hatırlayacağımız Annie Wilkes gibi eski dostlar görünüyor.

Stephen King ve J.J. Abrams, bu kez Castle Rock için bir araya geldi. İkili daha önce de King’in 22/11/63 kitabından uyarlanan, James Franco’nun başrolünde olduğu 8 bölümlük mini dizi 11.22.63 için bir araya gelmişti.

Dizinin başrollerini Sissy Spacek, Andre Holland, Melanie Lynskey ve Bill Skarsgård paylaşacak. Kasabanın diğer sakinlerini öğrenmek içinse Temmuz’a kadar beklememiz gerekecek.

Fragmanlar

Fragman 1 | Fragman 2 | Fragman 3 | Fragman 4