sevgililer günü
Ausra Cerkauskaite / Dribbble

Bu Sevgililer Günü Eski Sevgilini Unut(ma)

İngiltere’de bulunan Hemsley Koruma Merkezi’nin (Hemsley Conservation Centre), kalbi kırık ziyaretçileri için çok tatlı (!) bir sürprizi var. Eğer eski sevgiliniz bir kımıl zararlısıysa bu Sevgililer Günü hak ettiği değeri sonunda verebileceksiniz.

Merkez yaklaşık 10.5 Türk Lirasına ($2), bir hamam böceğine eski sevgilinizin (ya da sinir bozucu bir eski arkadaş falan da olur, orası sizin yaratıcılığınıza kalmış) ismini vermenize olanak tanıyor. İsimler hamam böceklerinin özel alanın önünde yazılı olarak görülebilecek. Toplanacak para ise merkezin gelecekteki projeleri için kullanılacak.

Görevliler bir de şöyle yüreklendirici bir açıklama yapmışlar:

İhtiyacı olan intikamı elde edememişler için, bu sevgililer günü eski sevgilinize dönmeden kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak alternatif bir yol

Katılımcılar, “Değersiz eski sevgilimin hiç de hoş olmayan anısına bir hamam böceğine ismini verdim” yazılı sertifikanın da sahibi olacak. Bir de eğer gidip orada kendisini ziyaret etmek istersiniz diye, merkeze girişlerde sertifikanızı gösterip yarı fiyat ödeyebiliyorsunuz.

Ne diyeyim, güzel olmuş bence. Hem hayvanların korunmasına yardım edebiliyorsunuz, hem de başka hayvanların alınmasına. Mükemmel!