lacoste nesli tükenen hayvanlar
Lacoste

Lacoste Nesli Tehlikedeki Hayvanlar İçin Logosunu Değiştirdi

Kimilerinin yalnızca o timsah logosunu sergilemek için giydiği rengarenk polo yaka üstleriyle ünlü spor giyim markası Lacoste nesli tehlikedeki hayvanlar adına farkındalık yaratmak için özel bir seri oluşturmuş. İkonik timsah amblemleri yerine her biri tehlike altındaki tür ilan edilen 10 hayvana özel logolar tasarlayıp tişörtlerine yerleştirmiş.

Her tasarım yalnızca tehlike altındaki türün dünya üzerinde kalan sayısı kadar üretilmiş. Örneğin, dünya üzerinde sadece 350 Sumatra Kaplanı kaldığı için Sumatra Kaplanı logolu polo yaka tişörtlerden de piyasada yalnızca 350 adet var.

truththeory.com
boredpanda.com

Her biri 185 dolar olan (yaklaşık bin lira) 1775 tişörtlük koleksiyon anında tükenmiş ve firma elde ettiği tüm geliri Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği’ne (IUCN) bağışlamış.

İşte özel seri logo için belirlenen nesli tükenmekteki o hayvanlar:

Koleksiyon çok kısa bir sürede tükenmesine rağmen Lacoste adına bu hareketi desteklemek için bağışlar bir süre daha devam ediyormuş. Marka, şimdiye kadar birliğe yaklaşık 328 bin dolar. Yani 1 milyon 800 bin lira kadar bağış toplamış. Harika!